info Forfatter & faktasjekker
Logo image for Divine Dreams

Divine Dreams

Spillopplevelse

6 /10

Grafikk

8 /10

Bonus

8 /10

Funksjoner

8 /10

Totalvurdering

6 /10

Hake

Spill nå hos CasinoFriday 20 freespins GRATIS + 100% opptil 5.000 kr og 200 freespins

Spilleverandør

Quickspin

Volatilitet

Høy

Jackpot

Nei

Freespins

Ja

Antall hjul

6

RTP

96.12%

Du spiller Divine Dreams for MOROSKYLD, sjekk ut casinoene under for å spille for ekte penger.
Divine Dreams Gameplay Thumbnail spill knapp

Introduksjon

Det er ikke ofte at spilleautomater på nett får meg til å senke skuldrene. Som regel blir du møtt av drager, eksplosjoner eller vikinger som ser ut til å ha drukket altfor mye mjød. Divine Dreams går stikk motsatt vei. Her handler alt om ro, harmoni og et tempo som nesten tør å være litt annerledes. Det høres kanskje litt kjedelig ut på papiret, men Quickspin har faktisk fått det til å fungere. Dette er ikke automaten du starter hvis du vil ha kaos fra første spinn. Den passer bedre når du har lyst til å spille uten at skjermen prøver å rope etter oppmerksomheten din hvert tredje sekund.

Fordeler

  • Unikt tema Tommel opp
  • Vakker grafikk Tommel opp
  • Kule bonusfunksjoner Tommel opp

Ulemper

  • Rolig tempo Tommel ned
  • Ingen jackpot Tommel ned
  • Ikke for alle Tommel ned

Spillmekanikk og funksjoner

Divine Dreams bygger på et enkelt grunnspill, men skjuler flere interessante funksjoner enn man kanskje tror ved første øyekast. Jeg må innrømme at jeg først tenkte dette kom til å bli litt vel fredelig. Etter hvert oppdaget jeg at Quickspin har gjemt mye av underholdningen i bonushjulet ute på høyresiden.

Antall hjul og gevinstlinjer

  • Antall hjul: 6
  • Gevinstlinjer: 243

Selve oppsettet skiller seg litt fra mange tradisjonelle videoslots. Seks hjul gir litt mer liv på skjermen, samtidig som spillet fortsatt føles oversiktlig. Jeg liker når en utvikler prøver noe litt annet uten at resultatet blir unødvendig komplisert. Divine Dreams klarer akkurat den balansen.

RTP (Return to Player) og volatilitet

  • RTP: 96,12 %
  • Volatilitet: Høy

En RTP på 96,12 % er absolutt godkjent og omtrent der jeg forventer at en moderne videoslot bør ligge. Volatiliteten er oppgitt som høy, noe som betyr at gevinstene gjerne kommer litt mer ujevnt. Det passer egentlig ganske godt. Under den rolige overflaten skjuler det seg nemlig et spill som kan overraske.

Bonuser og spesialfunksjoner

Hvis jeg skulle peke på én ting som løfter Divine Dreams over gjennomsnittet, er det bonusfunksjonene. Ikke fordi det er flest av dem, men fordi de passer inn i resten av spillet. Ingenting føles presset inn bare for å kunne skrive flere punkt på baksiden av esken.

Wilds

Yin Yang Wilds er en av de mest interessante funksjonene i automaten. Wild-symbolene hjelper til med å bygge gevinstkombinasjoner, men de passer også perfekt inn i temaet. Små detaljer som dette gjør at hele spillet føles gjennomført i stedet for tilfeldig satt sammen.

Scatters

Tre eller flere Buddha-symboler aktiverer gratisspinnene. De trenger ikke å lande på bestemte gevinstlinjer, så det er bare å håpe de dukker opp samtidig. Den delen er ganske kjent, men bonusrunden som følger er langt morsommere enn jeg først trodde.

Bonusspill

Divine Dreams har ikke et tradisjonelt bonusspill hvor du klikker deg gjennom ulike valg. I stedet skjer mye av moroa gjennom bonushjulet som står ved siden av spillhjulene. Det er en løsning jeg faktisk liker bedre. Bonusene kommer raskere, og tempoet i spillet blir aldri avbrutt.

Gratisspinn

Gratisspinnene aktiveres med tre eller flere scatter-symboler. Under bonusrunden dukker spesialfunksjonene oftere opp, samtidig som ekstra wild-symboler kan gi langt bedre kombinasjoner. Jeg liker at Quickspin ikke bare gir deg noen gratisspinn og sier «lykke til». Det skjer faktisk litt underveis.

Bonushjul

Bonushjulet er etter min mening spillets sterkeste kort. For hvert spinn kan det lande på multiplikatorer, ekstra gratisspinn, respins eller spesialfunksjoner som Mega Respin og Super Respin. Det gjør at selv vanlige spinn føles litt mer spennende. Jeg tok meg flere ganger i å følge med på hjulet mer enn selve symbolene.

Respins

Både Super Respin og Mega Respin kan aktiveres via bonushjulet. De gir ekstra spinn med forbedrede gevinstmuligheter, og det er gjerne her de største gevinstene begynner å bygge seg opp. Det er ingen revolusjonerende funksjon, men den passer godt inn i resten av spillet.

Spilltema og grafikk

Quickspin kunne lett ha gjort dette til enda en asiatisk spilleautomat med gullmynter og drager. Heldigvis gjorde de ikke det. Divine Dreams satser heller på ro, natur og balanse, og det gjør at spillet skiller seg ut ganske tydelig fra mengden.

Divine dreams spilleautomat

Tema og historie

Temaet henter inspirasjon fra buddhistisk filosofi og rolige omgivelser. Nakne fjell, steinstatuer, lotusblomster og harmoniske farger dominerer hele opplevelsen. Jeg synes faktisk det er litt befriende. Ikke alle spilleautomater trenger å skrike etter oppmerksomhet.

Hvordan temaet påvirker spillopplevelsen

Temaet gjør mer enn å pynte opp skjermen. Det påvirker hele tempoet i spillet. Musikken er rolig, animasjonene er diskrete, og bonusfunksjonene glir inn i opplevelsen i stedet for å eksplodere ut av skjermen. Det blir nesten litt meditativt. Ja, det høres rart ut å si om en spilleautomat, men akkurat her passer beskrivelsen.

Grafikk, animasjoner

Grafikken holder høy kvalitet, slik jeg forventer av Quickspin. Symbolene er detaljerte uten å bli rotete, og animasjonene er akkurat passe diskrete. Det er kanskje ikke den mest spektakulære automaten jeg har sett, men den prøver heller ikke å være det.

Lydopplevelse

Lydbildet fortjener faktisk litt skryt. Rolige toner og naturlyder gjør at spillet får en helt annen stemning enn de fleste andre videoslots. Jeg skal innrømme at dette er en av få automater hvor jeg ikke får lyst til å skru av lyden etter fem minutter.

Spillopplevelse og brukervennlighet

Divine Dreams er enkel å forstå, men det betyr ikke at den blir kjedelig. Jeg tror faktisk mange undervurderer denne automaten fordi den ser så fredelig ut. Bak den rolige fasaden skjuler det seg flere morsomme funksjoner enn man skulle tro.

Er det lett å komme i gang?

Ja. Menyene er ryddige, innsatsen justeres raskt og bonusfunksjonene er enkle å forstå. Det tar bare noen få spinn før du har oversikt over hvordan spillet fungerer.

Tilgjengelighet på mobil og desktop

Divine Dreams fungerer godt både på mobil og desktop. Designet tilpasser seg mindre skjermer uten problemer, og bonushjulet fungerer like fint enten du spiller på telefon eller datamaskin. Det er akkurat slik en moderne automat bør oppføre seg.

Hvem vil like Divine Dreams?

Hvis du elsker høylytte spilleautomater hvor det eksploderer konfetti hvert tiende sekund, er dette sannsynligvis ikke spillet for deg. Men hvis du setter pris på gjennomført design, rolige omgivelser og bonusfunksjoner som faktisk passer inn i temaet, tror jeg Divine Dreams kan overraske. Jeg hadde i hvert fall valgt denne foran mange av de generiske «gull og juveler»-automatene som dukker opp hvert eneste år.

Konklusjon

Divine Dreams prøver aldri å være den mest høylytte automaten i rommet, og det er kanskje nettopp derfor den fungerer så godt. Quickspin har valgt en helt annen retning enn mange konkurrenter, og resultatet er en spilleautomat med en egen identitet. Bonushjulet holder interessen oppe, gratisspinnene leverer når de først dukker opp, og den rolige presentasjonen gjør at spillet skiller seg ut i en bransje hvor alle prøver å overdøve hverandre. Jeg hadde nok ikke valgt Divine Dreams hvis jeg var ute etter ren action, men som et annerledes alternativ er den faktisk vanskelig å ikke like.

Ofte stilte spørsmål

Hva er RTP-en på Divine Dreams?

Divine Dreams har en oppgitt RTP på 96,12 %.

Finnes det gratisspinn i Divine Dreams?

Ja, gratisspinn aktiveres når tre eller flere Buddha-symboler lander på hjulene.

Hva er maksgevinst i Divine Dreams?

Maksgevinsten er imponerende høy med 7414x for et ellers rolig spill.

Hvilken volatilitet har Divine Dreams?

Divine Dreams er oppgitt med høy volatilitet.

Hvem har utviklet Divine Dreams?

Divine Dreams er utviklet av Quickspin.

Har Divine Dreams en progressiv jackpot?

Nei, Divine Dreams har ingen progressiv jackpot.

FLERE SPILLOMTALER

Image for Jackpot 6000
Jackpot 6000 NetEnt
RTP 98.9
Volatilitet Høy
Minimumsinnsats 0.1
Maksgevinst 6000 mynter
Spill Nå Les anmeldelse
Image for Mega Joker
Mega Joker NetEnt
RTP 99
Volatilitet Høy
Minimumsinnsats 0.1
Maksgevinst 2000X
Spill Nå Les anmeldelse
Logo image for Super Joker
Super Joker Pragmatic Play
RTP 96.52
Volatilitet Medium
Minimumsinnsats 0.01
Maksgevinst 2592X
Spill Nå Les anmeldelse
10+ års erfaring i casinobransjen
petra photo

Spillekspert

465 Artikler
Email-Logo petra.hevang@casinospesialisten.net

Med over 10 års erfaring innen markedsføring og reklame, er Petra en urokkelig del av suksessen bak Casinospesialisten. En herlig, stadig smilende jente som elsker å spille automater.

Nasjonalitet

Norsk

Bor i

Oslo

Universitet

Handelshøyskolen BI

Universitetsgrad

Internasjonal markedsføring

Ekspert på: Casinospill Spilleautomater Live Casino-spill
Verified Icon

Faktasjekket av Filipp Kashuro